BİLET İPTALİ VE DEĞİŞİKLİĞİ

E-biletlerde hareket saatinden 3 saat öncesine kadar bilet iptal işlemi yapılabilmektedir.

Şube biletlerinde hareket saatinden 6 saat öncesine kadar bilet değişim işlemi yapılabilmektedir.

Şube biletlerinde hareket saatinden 12 saat öncesine kadar bilet iptal işlemi yapılabilmektedir.

Bilet suretleri şubeye teslim edilerek iptal işlemi gerçekleştirilir.

Veya 6 ay geçerli olmak üzere AÇIK BİLET düzenlenir.

ÇOCUK VE ENGELLİ BİLETİ

Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunludur. 6 ile 12 yaş arası yolcular için Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenen ücret tarifesi üzerinden % 30 indirimli olarak uygulanmaktadır. Yasal indirim kategorisine giren biletlerin satın alma işlemlerini şubelerimizden yapabilirsiniz.

Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, en az % 40 oranında engelli olduğunu belgeleyen yolcular için bilet ücreti, Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenen ücret tarifesi üzerinden % 30 indirimli olarak uygulanmaktadır. Yasal indirim kategorisine giren biletlerin satın alma işlemlerini şubelerimizden yapabilirsiniz.

GENEL BAGAJ KURALLARI

Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, 30 kilogramı aşan bagajlardan ek bagaj ücreti alınmaktadır. Yasalar çerçevesinde; bagajlarda kıymetli evrak, kıymetli eşya (para, altın, döviz, mücevher, elektronik eşya vs.) taşınması firma sorumluluğunda değildir. Bu nevi eşyaların müşteri tarafından bagajda taşınması konusunda firmaya yazılı talep halinde; (firma bu nevi eşyaları taşıyıp taşımama konusunda insiyatif sahibidir) ancak firma tarafından verilecek yazı ile olabilir. Yazılı tutanak olmayan taşımalarda talep reddedilmiş sayılır. Tutanaklandırılmamış bagajların kaybı halinde en fazla bilet tutarının iki misli ücret ödenir.

YASAK ÜRÜNLER

Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, araçlarda zehirli, yanıcı, patlayıcı, akıcı ve ağır kokulu eşya taşınamaz. Böyle durumlarda bilet iptal işlemi gerçekleştirilmektedir.

EVCİL HAYVAN TAŞINMASI

Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, evcil hayvan taşınması, araçların yalnızca bagaj bölümlerinde, kendi özel kafeslerinde (koli, çanta vb. ürünler içerisinde taşıma yapılamaz), veteriner tarafından uyutulmuş bir şekilde, bölgelerdeki otogar yetkililerinden imza karşılığında (evcil hayvanlarda meydana gelebilecek herhangi bir olumsuz durumdan firmanın sorumlu olmayacağına dair bir yazıyla) gerçekleşebilmektedir.

YOLCU SORUMLULUKLARI

Yolcu taşımaları biletsiz yapılamaz.6 yaş ve üzeri çocuklar ayrı koltuklarda seyahat etmesi ve bilet düzenlenmesi zorunludur.

Yolcular seyahat süresince biletleri yanlarında bulundurmak zorundadır. Biletinizi alınız, doğruluğunu kontrol ediniz ve yanınızda bulundurunuz.

Yolcular taşımacının güvenlik yönünden almış olduğu tedbirlere uymak zorundadırlar.

Yolcular trafiğin seyir ve güvenliğini tehlikeye düşürecek,diğer yolcuları rahatsız edecek,genel ahlaka ve adaba aykırı tutum ve davranışlarda bulunamaz.Taşıtının teknik donanımını olumsuz etkileyecek hiçbir elektronik cihazı kullanamaz.

Terminal ve ara duraklar ile trafiğin izin verdiği yerler dışında yolcu indirilip bindirilemez. Kurallara aykırı indirme ve bindirme talebinde bulunmayınız.