Bilet İptali ve Değişiklik

BİLET İPTALİ VE DEĞİŞİKLİK
  • Bilet iptali ve değişikliği ile ilgili Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 38/9 maddesi gereği? yetki belgesi sahipleri, otobüs hareket saatinin 24 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda, bilet ücretinin tamamını iade etmek, otobüs hareket saatinden 12 saat öncesine kadar yapılacak müracaatlarda ise 6 ay geçerli açık bilet düzenlemek zorundadırlar. Aracın hareket saatinden sonra işlem yapılmaz. Aracın hareket saatinde araç içerisinde hazır bulunmayan yolcularımızın seyahat hakları iptal edilir. Bilet bedelleri ödenemez.
  • Telefon ile bilet iptali gerçekleştirilmez. İnternet üzerinden satın alınan biletlerde; bilet henüz teslim alınmamışsa, online işlemler üzerinden biletinizi satın aldığınız sefer saatine 3 saat kalana kadar değiştirebilirsiniz. İnternetten kredi kartı ile satın alınan biletlere para iadesi yapılamaz, kredi kartı hesabınıza para iadesi yapılabilir. İade işlemi için firma çağrı merkezini ( 0.332 265 26 42 ) aramanız gerekmektedir. Kredi kartı hesabınıza yatırılan geri ödemenin kredi kartı hesap özetinize artı bakiye olarak yansıması bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu süreç genel bir uygulama olup, Özkaymak Turizmden kaynaklanan bir husus değildir.
  • Kanun ve yönetmelik gereği sefer ve fiyat tarifeleri önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Tarife süresi sonundaki tarife değişikliklerinden doğan ücret farkları açık biletlere de uygulanır.