Cityliner

Tourliner
 
 
 
 
   Sık Sorulan Sorular

Elektronik Bilet Nedir?

Kağıt bilet kullanımını ortadan kaldıran biletleme sistemidir. Tüm bilet bilgileri elektronik olarak sistemde saklanır ve satış anında size tüm bilgileri içeren bir “seyahat belgesi” verilir. Rezervasyon ve ödeme, kağıt bilette olduğu gibi devam eder ve size verilen seyahat belgesi olsun ya da olmasın, check-in kontuarında sadece resimli bir kimlik ile (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) birlikte check-in yaptırabilirsiniz.

 
Elektronik biletin iadesi farklı mıdır?

Kağıt bilet için uygulanan iade kurallarımız elektronik bilet için de aynen geçerlidir. İadesi talep edilen kağıt bilet eğer kaybedilmişse, iadenin yapılabilmesi için öncelikle kayıp bilet araştırması yapılmalı ve işlemler tamamlandıktan sonra söz konusu biletin iadesi yapılabilmektedir. Halbuki, tüm bilet bilgilerinin sistemde kayıtlı olduğu elektronik bilette, biletin kaybolma tehlikesi olmadığından, zaman kaybetmeksizin iade işlemi gerçekleştirilmektedir.

 
Çalışma Saatleri

Yaz sezonunda 00:00- 00:00 saatleri (24 saaat) arasında kış sezonunda 09:00-00:00 saatleri arası kesin mesai saatidir.

 
Tek yatak farkı nedir?  

Otellerde odalar iki yataklı olarak geçmektedir. Gezilere tek olarak katılacak olan yolcularımız, yanlarında konaklayacak oda arkadaşı olmadığı takdirde tek yatak farkı ödemekle yükümlüdürler. Otellerde 3.kişi genel olarak ilave yatakta konaklar.

 
Otellerde uygulanan farklı konaklama şekilleri

Konaklama otelde geceleme anlamındadır.
OK * BB : Oda+kahvaltı konaklama, otelde geceleme ve sabah kahvaltısıdır.
YP * HB : Yarım pansiyon konaklama, otelde geceleme, sabah kahvaltısı ve akşam yemeğidir. İçecekler extradır.
TP * FB: Tam pansiyon konaklama ise otelde geceleme, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeğidir. İçecekler extradır.
HD * AI: Her şey dahil ise otelin hazırladığı program dahilinde tam pansiyona ilave olarak verilen içecekler ara ikramlar ve sosyal aktiviteleri içermektedir.

 
Otellere giriş ve çıkış saatleri nelerdir?

Check in (otele yerleşme) 14:00 ve Check out ( otelden ayrılış) 12:00 olarak belirlenmiştir.

 
Rezervasyonlar Hakkında...

Otel kesin kayıt gazetelerde veya basılı evraklarda ilan edilen peşinat ve diğer ödeme şeklinin yapılmasıyla olur. Ücretin yedi gün kala tamamlanmaması halinde yolcunun tatile katılmaktan vazgeçtiği varsayılır ve iptal şartları uygulanır.

 
Fiyatlar

Gazetelerde ve basılı matbu evraklarda fiyatlar ve şartlar ilan edildiği gün ve hafta içinde geçerlidir.

 


 
  Untitled Document
Sitenin tüm hakları Özkaymak Turizm'e aittir.